Wrocławskie Parkingi dla Autobusów Turystycznych

Facebook Linkedin YouTube

Cel Projektu

Wrocławskie Parkingi dla Autobusów Turystycznych to projekt usprawniający zarządzanie parkingami i ruchem autobusów turystycznych w mieście. W ramach projektu pilotażowego testowanych jest blisko 60 magnetycznych czujników na tymczasowych i odstawczych parkingach autobusowych we Wrocławiu. 

Głównym celem projektu jest sprawdzenie technologii detekcji magnetycznej pojazdów oraz komunikacji nisko-energetycznej w sieci LPWAN. Czujniki sprawdzające zajętość miejsc parkingowych informują z wyprzedzeniem kierowców pojazdów turystycznych o dostępności lub zajętości miejsc na parkingu, na który kieruje się pojazd. W razie potrzeby uruchamiana jest nawigacja przekierowująca na inny wolny parking.

Pozwala to na sprawniejszą organizację ruchu autobusów turystycznych w mieście, ogranicza zbędny ruch ciężkich pojazdów, zmniejsza emisję spali, redukuje tworzenie się korków. W tym celu każdy kierowca autobusu może pobrać na swój smartfon aplikacja NaviParking, która pokazuje za pomocą kolorowych ikon stan dostępności parkingów oraz poszczególnych miejsc. Aplikację dostarcza jeden z partnerów projektu i można ją pobrać w sklepie GooglePlay

Dodatkowo, statystyki z systemu będą służyły urzędnikom i służbom miejskim (Straży Miejskiej) jako narzędzie oceniające stopień wykorzystania parkingów, czasów parkowania, szacowania ruchu turystycznego lub dyscyplinowania kierowców przekraczających limity czasowe na parkingach tymczasowych.

Poniżej prezentujemy wybrane wizualizacje danych dotyczące parkingów. Aktualnie system działa w trybie testowym – mogą pojawiać się rozbieżności pomiędzy danymi analitycznymi, a stanami rzeczywistymi na poszczególnych miejscach parkingowych. Prosimy w wizualizacjach nie używać funkcji “Add a filter” – może to być przyczyną niestabilności systemu.Oglądanie danych wymaga podania hasła.

Aktualne Statystyki Projektu

    Liczba aktywnych czujników

Aktualnie zajętych miejsc parkingowych

Dostępność miejsc parkingowych

Parkingi 15-minutowe - ostatnie przekroczenia

ul.Św.Marcina / Świętokrzyska

ul. Purkyniego

Parkingi odstawcze - zajętość miejsc

ul.Wybrzeże Słowackiego

ul. Petrusewicza

W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych prosimy o kontakt pod numerem +48 501 146 944 lub poprzez 

formularz kontaktowy.